Poduszka do karmienia piersią. Warto kupić? - Odpowiadamy
 

Poduszka do karmienia piersią - wszystko co warto wiedzieć.

 

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Czy warto kupić poduszkę do karmienia i jaką spełnia rolę?
  • Wybrać rogal czy kurę?
  • Jak używać poduszkę do karmienia?
  • Jaka jest najlepsza poduszka?

 

Żeby odpowiedzieć sobie na większość tych pytań należy zastanowić się w czym ma nam pomóc poduszka do karmienia i jakie jest jej główne założenie. Jak sama nazwa mówi ma nam ona ułatwić karmienie naszego maleństwa szczególnie po porodzie, kiedy młode mamy uczą się karmić, a noworodki uczą się jeść. Z doświadczenia wiem, że w tym okresie karmienie potrafi trwać bardzo długo. Co najważniejsze poduszki do karmienia podtrzymują ręce mamy, a większe modele w klasycznym kształcie rogala są również w stanie podtrzymać bezpośrednio ciało naszego małego skarbu. 

 

Na co więc zwrócić uwagę, aby kupić możliwie najlepszą poduszkę do karmienia?

  1. Kształt - w zasadzie wszystkie poduszki są w kształcie rogala, nawet te w postaci kury, różnica jest taka, że klasyczna fasolka jest większa, może podeprzeć nie tylko jedną rękę, ale dwie na raz.
  2. Tkanina - warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału oraz certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo dla maluszka. Najlepiej postawić na tkaniny naturalne takie jak len lub bawełna. O niesamowitych właściwościach lnu możecie szybko przeczytać w TYM ARTYKULE.
  3. Wypełnienie - zdecydowaną większość poduszek napełnia się tanią kulką silikonową, jest ona miękka i antyalergiczna, ale sztuczna i nieergonomiczna. My polecamy wam naturalne wypełnienie, które niesie za sobą szereg korzyści. Warto postawić na łuskę nasion gryki, która utrzymuje stałą, komfortową temperaturę oraz dopasowuje się do kształtu ciała. Dodatkowo jest antyalergiczna, wykazuje właściwości przeciwzapalne, hamuje rozwój bakterii i roztoczy, utrzymuje niski poziom wilgotności i neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne.

 

Jak używać poduszkę do karmienia?

W skrócie tak, aby było nam wygodnie. Trzeba znaleźć pozycję i ułożenie poduszki, które najbardziej nam pasuje. Na pewno warto zacząć od umieszczenia poduszki pod łokciami blisko brzucha. Ważne, żeby była dla nas podporą i ręce mogły leżeć na niej bez napinania mięśni. Nie chcemy, aby karmienie bobasa było męczarnią.

 

Jaką poduszkę najlepiej wybrać?

Prozdrowotną, wygodną, naturalną i wielofunkcyjną! Poduszkę, która odmienia oblicze karmienia i daje coś więcej niż tylko podporę:

Lniana Poduszka do Karmienia Pełna Łuski Gryki The Belly 

poduszka do karmienia piersią

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl